Close

Taniec 5Rytmów to praktyka, która jest  dynamicznym sposobem na trening i medytację w tym samym czasie.

 

Jesteśmy uczeni, że życie jest energią w ruchu, która uwalnia nas od wszelkich trwałych wyobrażeń na temat ludzi, miejsc, przedmiotów czy idei.

 

Chociaż mówi się, że obraz jest wart tysiąca słów, to jeden intensywny, głęboki taniec może wyrażać ich miliony.

 

W tańcu 5Rytmów możesz odkryć freestyle’owe słownictwo ruchu zakorzenione w zaskakujących, świeżych sposobach poruszania się, które jednocześnie pozostają szczere i bardzo osobiste. W tańcu 5Rytmów możesz śledzić percepcje i wspomnienia. Możesz szukać gestów i kształtów, a jednocześnie dostroić się do instynktów i intuicji. Taniec ten odkrywa sposoby twórczego wyrażania agresji i wrażliwości, emocji i lęków, skrajności i ekstazy. Ponownie łączy nas z cyklami narodzin, śmierci i odnowy oraz scala nas z duchem obecnym we wszystkich żywych istotach. Wprowadza nas w mądrość płynącą z naszych ciał i uwalnia dynamiczną, uzdrawiającą moc ruchu.

 

5Rytmów to proste, zdefiniowane i przestrzenne Mapy służące do osobistej eksploracji. Zanurzenie się w nich daje nam czas i przestrzeń, aby rozkoszować się naukami, skupić się na ich jednym aspekcie, a jednocześnie przełamać opór i przetańczyć na drugą stronę, aby poruszać się w sposób przemyślany, nieprzewidywalny i kreatywny wraz z podobnie myślącymi duszami. 

 

5Rytmów – Flowing Staccato Chaos Lyrical Stillness® –  to stany Bycia. Tworzą one mapę kierującą do każdego miejsca, do jakiego chcemy się udać, na wszystkich płaszczyznach świadomości — wewnętrznej i zewnętrznej, przodu i tyłu, fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Jednocześnie są one znacznikami na drodze powrotnej do prawdziwego siebie, wrażliwego, dzikiego, pełnego pasji, instynktownego „ja”. 

 

„Każdy rytm jest dynamicznym stanem bycia, każdy jest mistrzowskim nauczycielem. Razem prowadzą nas do ponownego utkania sieci boskiej inteligencji, która nas określa. 

 

5Rytmów przenosi nas daleko poza taniec freestyle. Jest swoistym katalizatorem, kluczem, który odblokowuje psychikę i wprawia ją w ruch, aby zainicjować proces uzdrawiania.” 

FLOWING

W Flowing fizycznie praktykujemy sztukę bycia płynnym w naszym ciele. Flowing jest rurociągiem kierującym do naszej wewnętrznej prawdy. Jest to  impuls do podążania za przepływem własnej energii, do bycia wiernym sobie — słuchania i zwracania uwagi na swoje potrzeby, otwartości na nasz wewnętrzny i zewnętrzny świat. Kiedy otwieramy się na fizyczność, otwierają się wszystkie inne ścieżki. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących sposobów tańczenia — bycia wewnątrz, bycia wokół i obserwowania. 

Mężczyźni i kobiety, którzy ucieleśniają Rytm Folowing są giętcy, elastyczni, umieją się poddać przepływowi energii. Ufają swoim stopom w to, że doprowadzą ich do właściwych miejsc.

STACCATO

W Staccato fizycznie ćwiczymy moc męskiej energii. Ma ona charakter perkusyjny i silne sprzyja połączeniu z resztą świata. Staccato jest  bramą do serca. Pokazuje nam jak wyjść w świat połączony z naszymi stopami i uczuciami. Ten rytm jest władcą naszego linearnego świata, władcą wojowniczej części nas, która objawia się jako prawda i jasność. Staje ona w obronie tego, na czym nam zależy, kogo i co kochamy. 

 

Staccato jest nauczycielem granic. Jest obrońcą i ambasadorem naszej płynnej istoty. Mężczyzna lub kobieta w pełni ucieleśnieni w Rytmie Staccato są określani, jako jasne, połączone byty, które nie boją się przejrzystej ekspresji swojego serca. Niezależnie od tego, czy tańczymy Staccato sami, z partnerem, czy w grupie — zawsze jest to potężne doświadczenie.

CHAOS

W Chaosie fizycznie praktykujemy sztukę pełnego uwolnienia naszych ciał — puszczamy głowę, kręgosłup, biodra i stopy i poruszamy się szybciej, niż jesteśmy w stanie myśleć. Chaos uwalnia nas od złudzeń i wrzuca nas w rytm. Zabiera nas w podróż od „nie mogę” do „będę”. Proste praktyki Chaosu natychmiast sprowadzają nas z powrotem do naszych ciał, do chwili obecnej. Ten rytm uwalnia nas od wszelkich wyobrażeń o tym, kim jesteśmy i daje nam prawdziwe doświadczenie bycia totalnym, wolnym, intuicyjnym i kreatywnym. 

 

Chaos jest bramą do wielkiego umysłu. Taniec Chaosu to praktyka wchodzenia w nieznane, nie obawiając się tego, co jest po drugiej stronie. 

 

Praktykując ten rytm, wyglądamy jak wielki, gorący, gigantyczny, spocony chaos przepełniony katartyczną energią. To jest nasz wielki taniec, nasz break out dance, nasz break through dance.

LYRICAL

W Lyrical praktykujemy sztukę wychodzenia z Chaosu. Jest to fizyczne, energetyczne, emocjonalne i duchowe taneczne odrodzenie. Praktyka Lyrical uczy nas, jak wyrwać się z destrukcyjnych wzorców i poddać głębi twórczych powtórzeń płynących z  naszego uduchowionego „ja”, wydobywających się z najgłębszych części nas samych i kierujących do integralności i godności, o której często zapominamy, że jest w nas obecna. 

Lyrical jest ekspansywny i łączy nas z naszym człowieczeństwem, ponadczasowymi rytmami, powtórzeniami, wzorami i cyklami. Lyrical jest bardziej stanem bycia niż Rytmem, ponieważ może być krystalicznie czystym wyrazem każdego z Rytmów w ich esencjonalnej lekkości. Nasze nogi stają się lekkie i jesteśmy jak ptaki latające w przestworzach, ale nie nie dajcie się zwieźć, w Lyrical jesteśmy uziemieni i w pełni umocnieni.

STILLNESS

Bycie w bezruchu i nierobienie niczego to dwie zupełnie różne rzeczy. Cisza jest w stanie indukować ruch, zarówno wewnątrz jak i wokół nas. Taniec jest naszym pojazdem, a naszym celem jest Rytm Stilness. Naszym wyzwaniem jest być naczyniem, które się porusza i zmienia. Fizycznie, w tańcu Stilness, poruszamy się w zwolnionym tempie, jak nieprzewidywalni mistrzowie Tai Chi. 

Przechodzą przez nas kształty z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Przenikają nas formy Kobiecości i Męskości oraz magiczny taniec, jaki razem wykonują. Ruch w bezruchu i bycie nieruchomym w ruchu łączy nagromadzone doświadczenia życiowe naszych ciał w prawdziwą mądrość. W rezultacie rozpuszczamy się w siedzącej medytacji, gdzie wszystkie inne Rytmy naszej podróży zbiegają się w witalnym rezonansie Bezruchu. 

Za każdym razem, gdy tańczymy Stiness, praktykujemy sztukę robienia pokornych i świadomych zakończeń, interpretowanych przez nasze wyższe, połączone ja. W rezultacie praktyki przenosimy ten mechanizm na wszystkie nasze zakończenia w życiu — koniec tego tańca, tego dnia, tego związku lub tego cyklu życia. Dobre zakończenia oznaczają wzięcie odpowiedzialności za całą podróż, oraz wydestylowanie mądrości z naszego doświadczenia tak, abyśmy mogli rozpocząć następną falę lub cykl w czystości, nie niosąc ze sobą brzemienia przeszłości.